Sitede Ara
JTOD Akademik seminer 2

27/12/2012

Merhaba değerli JTÖD üyeleri ve derneğimize gönül verenler

23 Aralık Pazar günü akademik seminer serimizin ikincisini düzenledik. Tokyo’nun en merkezi yerlerinden Shinjuku semtinde gerçekleşen seminerimize bir çok arkadaşımız ve büyüklerimiz (senpailerimiz) katıldı. Bu seminerimiz de makro alemden nano aleme bir yolculuk yaptık hepbirlikte.
Japonya’da JAXA (Japonya Uzay Araştırma Ajansı) da Tübitak ile birlikte ortak proje de görev alan ve aynı zamanda derneğimizin yönetim kurulunda yer alan Ersin Söken , uzay ve uzay bilimi konusunda doğru sandığımız yanlışlar hakkında bizleri bilgilendirdi. Ersin konuşmasının ilerleyen dakikalarında da Türkiye’deki ve Japonya’daki uzay araştırmalarının bugünü ve yarını hakkında fikirlerini paylaştı.
Nano alemdeki yolculuğumuza da şu anda Tokyo üniversitesinde biomühendislik alanında doktorasını yapan ve derneğimizin yönetiminde görev alan Ömer Mutaf kendi çalışma alanında bir seminer verdi. Ömer sunumunda şu anda çok popüler olan nanoteknoloji ve nanoteknolojinin uygulama alanları konusunda katılımcıları bilgilendirdi. Kanser tedavisi üzerinde uzmanlaşan Ömer bizlere yeni nanoteknolojik tedavi yöntemlerinden bahsetti.
Soru cevap kısımlarında katılımcılarımızdan bir çok soru alan arkadaşlarımız ilginç ve bilinmeyen noktalarda herkesi bilgilendirdi. Çok keyifli geçen seminerimizde ayrıca güzel bir ikram arası ve sohbet ortamında katılımcılarımız güzel vakit geçirdiler. Seminerimize vakit ayırıp gelen bütün katılımcılarımıza gönülden teşekkürler.  JTOD © 2006-2012 Tasarım, Kodlama: Onur Alparslan