Sitede AraÖnceki Sayfa | Sonraki Sayfa Sayfa Numarası:

Yeliz Başa & NEC Red Rockets

18/02/2013

JTÖD olarak NEC Red Rockets takımında forma giyen voleybolcumuz Yeliz Başa'yı desteklemek adına gerçekleştirdiğimiz etkinlikten birkaç fotoğraf. Voleybolcumuzun oldukça başarılı bir performans sergilediği karşılaşmadan NEC Red Rockets 3-1 üstünlük ile ayrıldı. (26.01.2013)

Detaylar için buraya tıklayın


JTOD Akademik seminer 3

18/02/2013

Derneğimizin 27 Ocak’da “Yunus Emre” kültür merkezinde düzenlemiş olduğu akademik seminerler serisinin üçüncüsünü geride bıraktık. Seminerlerimize ilgi çoğalarak artamaya devam ederken içerik olarak da ulaşmış olduğumuz eğitici ve kaliteli seviyemizi arttırarak başarılı çalışmalarımıza devam ediyoruz. Üçüncü akademik seminerimizde konuşmacılarımız, Dr. İsmail Tirtom ve Ali Akpek bizlere uzmanlaşlaştıkları konular hakkında çalışmalarını dinleyicilerimizle paylaştılar.

Detaylar için buraya tıklayın


Fotoğraf Turu II : Yokohama 05.01.2013

07/01/2013

İkinci fotoğraf turumuzu da oldukça hoş anlar ve çekilen birbirinden güzel fotoğraflar eşliğinde tamamlamış bulunuyoruz. Bu sefer Yokohama’da gerçekleştirdiğimiz turumuz Yamate/Motomachi bölgesindeki batı tarzı eski evlerin ziyareti ile başladı. Bu bölümde Türkiye’de de diplomat olarak bulunmuş Sadazuchi Uchida’nın evi ve Yokohama İsa Kilisesi ziyaret ettiğimiz ilginç yapılardan birkaçıydı. Sonrasında Çin Mahallesi’nde Kanteibyou Tapınağı’nı gezdik ve birbirinden ilginç Çin yemeklerini denedik. Bölgenin ünlü alışveriş merkezlerinden Akarenga Soko’da verdiğimiz kahve molası ve denize nazır yapılan Osmanlı donanması üzerine sohbet geziye ayrı bir renk kattı. Geceyi ise bölge fotoğraflarının vazgeçilmez bir parçası olan saatli dönme dolabın üzerinden Yokohama’yı seyrederek tamamladık.
Tüm katılan arkadaşlara gösterdikleri ilgiden dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.

Saygılarımla,
JTÖD Yönetim Kurulu Adına
Halil Ersin Söken

Detaylar için buraya tıklayın


JTOD Akademik seminer 2

27/12/2012

Merhaba değerli JTÖD üyeleri ve derneğimize gönül verenler

23 Aralık Pazar günü akademik seminer serimizin ikincisini düzenledik. Tokyo’nun en merkezi yerlerinden Shinjuku semtinde gerçekleşen seminerimize bir çok arkadaşımız ve büyüklerimiz (senpailerimiz) katıldı. Bu seminerimiz de makro alemden nano aleme bir yolculuk yaptık hepbirlikte.
Japonya’da JAXA (Japonya Uzay Araştırma Ajansı) da Tübitak ile birlikte ortak proje de görev alan ve aynı zamanda derneğimizin yönetim kurulunda yer alan Ersin Söken , uzay ve uzay bilimi konusunda doğru sandığımız yanlışlar hakkında bizleri bilgilendirdi. Ersin konuşmasının ilerleyen dakikalarında da Türkiye’deki ve Japonya’daki uzay araştırmalarının bugünü ve yarını hakkında fikirlerini paylaştı.
Nano alemdeki yolculuğumuza da şu anda Tokyo üniversitesinde biomühendislik alanında doktorasını yapan ve derneğimizin yönetiminde görev alan Ömer Mutaf kendi çalışma alanında bir seminer verdi. Ömer sunumunda şu anda çok popüler olan nanoteknoloji ve nanoteknolojinin uygulama alanları konusunda katılımcıları bilgilendirdi. Kanser tedavisi üzerinde uzmanlaşan Ömer bizlere yeni nanoteknolojik tedavi yöntemlerinden bahsetti.

Detaylar için buraya tıklayın


JTÖD Logo tasarım yarışması devam ediyor

22/12/2012

Değerli JTÖD üyeleri ve derneğimize gönül verenler,

Logo tasarım yarışmamıza ilginiz ve katılımlarınız için teşekkür ederiz. 
Aşağıda elimize ulaşanlardan örnekleri görebilirsiniz.
Tasarımlarını geliştirmek isteyen veya yeni tasarımlarını 
göndermek isteyen katılımcıların dikkatine ...Yarışmamız 31 Ocak 2013 e kadar uzatılmıştır ! 

Melike URUN
JTÖD Elektronik İşler Sorumlusu

Detaylar için buraya tıklayın


Fotoğraf Turu I : NEZU 08.12.2012

09/12/2012

İlk “fotoğraf turu” etkinliğimizi küçük bir grubun katılımıyla gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Katılan herkese teşekkür ederiz.
İlk etkinliğimizde öncelikle Rikugien Bahçesi’nde sonbahar fotoğrafları çektik. Ardından YaNeSen (Yanaka-Nezu-Sendagaya) bölgesinde gerçekleştirdiğimiz yürüyüşümüzle gerek eski tapınaklarıyla gerekse de eski Tokyo’dan kalma atmosferi halen barındıran evleri sokaklarıyla oldukça ilgi çekici bu bölgede keyifli dakikalar geçirdik. İtiraf etmemiz lazım ki Yanaka Ginza pazar bölgesine ve Isetatsu kâğıt işleri dükkânına yapılan ziyaretlerimiz ve oldukça otantik Hint restoranında yediğimiz öğle yemeği de etkinliğimize ayrı bir renk kattı.
Aşağıda etkinliğimizden birkaç fotoğrafı sizlerle paylaşıyoruz.
Bir sonra ki fotoğraf turumuzda görüşmek üzere.

Detaylar için buraya tıklayın


JTOD Akademik seminer 1

09/12/2012

Akademik seminer etkinliğimizi coşku ve heyacanla gerçekleştirdik.
Seminerimizde ilk konuşmacımız, Tokyo Teknoloji Enstitüsü'nden Taylan Ayken "Açık kaynak yazılım ve donanım felsefesi ve hackerspaceler" başlıklı konuşmasını başarıyla sundu. Seminerimize katılan misafirlerimiz bu yeni ve bir o kadar da az bilinen "Hackerspace ve açık kaynak yazılım" konularını büyük bir ilgi ile dinlediler.
İkinci konuşmacımız Hitotsubaşi üniversitesinden Bilal Ünal "Türkçe ve Japoncada yetkin çiftdilli çocuklar" başlıklı konusunda doktora çalışmasında edindiği bilgileri bizlerle paylaştı. Japonya'da yaşayan türk ailelerin çocuklarındaki "sözcük seçimi ve dil kullanımı" hakkında önemli gözlemlerini dinleyicilerimizle paylaştı.

Detaylar için buraya tıklayın


JTÖD Logo tasarım yarışması

20/11/2012

Değerli JTÖD üyeleri ve derneğimize gönül verenler,

Uzun süredir kullandığımız derneğimizin logosunun artık yenilenmesi gerektiği konusunda görüş birliği sağlandı. Yeni yönetim kurulu olarak bu ihtiyacın farkındayız ve yeni bir logoya geçiş yapmanın zamanı geldiğini düşünüyoruz. Derneğimizin imajını daha dinamik, yenilikçi ve profesyonel yapabilecek bir logo tasarımı arıyoruz ve bunu mütevazı bir yarışmayla siz değerli üyelerimizden bekliyoruz. Bize gönderilen tasarımlar arasından en uygun olanına yönetim kurulu ve danışmanlarımızın kararlaştıracağı bir ödül vermeyi düşünüyoruz. Logo tasarımlarınızı "dernekjp@gmail.com" adresine göndermenizi rica ediyoruz. Yarışmaya son katılma tarihi 31 Aralık 2012 olmakla beraber başvuruların yoğunluğuna göre bu sürede bir değişikliğe gidilebilir. İlginiz ve katılımınız için şimdiden herkese teşekkür ederiz.

Saygılarımla


Melike URUN
JTÖD Elektronik İşler SorumlusuYonetim kurul toplantisi ve Senpailer yemegi

05/11/2012

JTOD da bir gelenek haline gelen yonetim kurulu -senpailer tanisma yemegi yapildi. Yemege dernek danismanimiz Vaner Alper yani sira JTOD kurucularindan Bogac Ulker ve Mehmet Tuncer senpailerimiz katildi. Yonetim kurulundaki uyeler ve senpailer guzel bir sohbet ortami icerisinde dernegin kurulus yillarindan nasil bu zamana kadar gelindigini ve yonetim kurulunun dikkat etmesai gereken bazi noktalari bizlerle paylastilar.

Detaylar için buraya tıklayın


Osaka Toplantısı

05/11/2012

3 Kasım 2012 günü dernek başkanımız Cüneyd Parlayan Kansai bölge temsilcimiz Ahmet Can Berkyürek ve diğer öğrenci arkadaşları ziyaret etti. Güzel bir ortamda geçen toplantıda Osaka'dan ve Kyoto'dan öğrenci arkadaşlarımız birlikteydi.

Yardımlarından dolayı Onur Alparslan'a bu zamana kadarki katkıları için tekrar teşekkürler!

Detaylar için buraya tıklayın

Önceki Sayfa | Sonraki Sayfa Sayfa Numarası:
  JTOD © 2006-2012 Tasarım, Kodlama: Onur Alparslan