Sitede AraSonraki Sayfa Sayfa Numarası:

1. Türkiye - Japonya Dostluk Köprüleri Buluşması Gerçekleştirildi

08/06/2014

31 Mayıs 2014 Cumartesi günü Tokyo'da Shobi Üniversitesinden Sayın Profesör Makoto Sadahira ve ekibinin derneğimizi daveti üzerine organize edilen "1. Türkiye-Japonya Arkadaşlık Köprüleri Buluşması"na Dernek Başkanımız Sayın Mustafa Korkutata, Dernek Dış İşler Sorumlumuz Sayın Gönül Ünsel, Dernek Elektronik işler Sorumlumuz Sayın Emre Bektik ve Dernek üyemiz önceki dönem başkanımız Sayın Cüneyd Parlayan'nın iştirakleri ile katılım gerçekleştirilmiştir.

Detaylar için buraya tıklayın


2014-2015 Yılı Yeni Yönetim Kurulu Belirlenmiştir

08/06/2014

Saygıdeğer JTÖD üyeleri,

11 Mayıs 2014 Pazar günü yapılan yönetim kurulu seçimlerinin ardından yönetim kuruluna seçilen üyelerimizle 18 Mayıs 2014 Pazar günü ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdik. Bu toplantımızda yönetim kurulu görev dağılımı aşağıdaki gibi belirlenmiştir:

Başkan: Mustafa Korkutata
Başkan Yardımcısı: Melike Ürün
Elektronik İşler Sorumlusu: Emre Bektik
Sosyal İlişkiler Sorumlusu: Nejan Aydemir
Dış ilişkiler Sorumlusu: Gönül Ünsel
Yedek Üyeler:
Taylan Ayken
Özkan Gökçekaya
Emrah SüngüJaponya'da Çalışmak İsteyen veya İş Arayan Arkadaşlar İçin

17/11/2013

Değerli JTÖD üyeleri,

Japonya'da çalışmak isteyen yeni mezun olmuş veya olmak üzere olan arkadaşlarımızı sevindirecek bir haber vermek istiyoruz. Yakın bir zamanda bu konu ile çalışmamız mevcut idi ve olumlu sonuçlarını almaya başladık. "Works Japan" şirketinin "Global" departmanı öncelikle dernek üyesi arkadaşlarımıza veya derneğimizin referansı ile başvuru yapacak kişilere; "Japonya'da iş arama metodları, öz geçmiş yazımı, mülakat eğitimi, ve nasıl network oluşturulur" gibi önem taşıyan konulara dair ücretsiz hizmet ve seminer verecek. Bu konuyla ilgilenen arkadaşlarımızın "dernekjp@gmail.com" adresine kısa bir email atmalarını rica ediyoruz. Ayrıca toplu bir seminer düzenlemesi de yapabiliriz, bu konudaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşırsanız seviniriz. "Works Japan" uluslararası öğrencilere iş bulma konusunda hizmet eden en büyük şirketlerden birisidir.

Daha fazla bilgi için:
www.campuscareer.jp
www.global.worksjapan.co.jp

Sevgi ve saygılarımızla

Cüneyd Parlayan
JTÖD BaşkanıGeleneksel Mangal Partisi

12/09/2013

Derneğimizin geleneksel hale getirdiği mangal partimizi 11 Ağustos Pazar günü "Showa Kinen" parkında gerçekleştirdik. Tokyo'nun belki de en sıcak günlerinden biri olmasına rağmen bir çok yabancı ve Türk arkadaşlarımızla buluşma imkanı bulduk. Herkes özellikle yemeklerden ve muhabbetten cok memnun kaldı. Katılan bütün dostlarımıza tekrar teşekkür ederiz.

Detaylar için buraya tıklayın


JTOD Akademik seminer 6

16/07/2013

Akademik seminerlerimizin altıncısını 7 Temmuz'da gerçekleştirdik. İlk olarak Hitachi Solutions'da çalışan Bahadır Gültekin, “Gelişmiş Probe Araba Sistemleri Kullanarak Trafik Kontrol Çözümlemesi” başlıklı konuşmasında bizlere trafikteki araçlardan alınan GPS verisi ve görüntü işleme sistemleri kullanarak yoğunluk tespiti ve alternatif rota bulunması, ayrıca toplanan veriler kullanılarak ileriye dönük çözümler için simülasyonların hazırlanması konusunda bilgi verdi. Ardından Kokushikan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde okumakta olan Rahman Kaç bizlere “Japon Kültür ve Mimari Hayatı'nda Chashitsu (Çay Odası)” adlı bir sunum yaparak Japonya'da çayın tarihçesi, çay odalarının mimarisi ve çay seremonisindeki akımlardan söz etti. Öncelikle sunum yapan üyelerimiz olmak üzere seminerimize zaman ayırıp gelen bütün katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

Detaylar için buraya tıklayın


JTOD Akademik seminer 5

26/04/2013

30 Mart tarihinde akademik seminerlerimizin beşincisini gerçekleştirdik. Öncelikli olarak Serkan Şahin, bizlere seçimleri kimin kazanacağından tutun da, internette alışveriş yapan bir müşterinin bir sonraki alışverişinin ne olacağını tahmin etmeye kadar farklı uygulama alanlarıyla günümüzde birçok konuda hayatımıza girmiş olan “Big Data” kavramından söz etti. Dahası bu doğrultuda atılan adımların yakın gelecekte hayatımızı nasıl etkileyeceğine dair ipuçları verdi. Ardından Osman Demirtaş Japonya’da ticaretle uğraşan bir Türk olarak kişisel tecrübelerini bizlerle paylaştı. Japonya’da sıfırdan bir şirket kurmanın zorluklarından, bu yolda ilerlemeyi düşünen arkadaşların ne şekilde hareket etmesi gerektiğine dair kişisel tecrübelerinden bahsetti. Seminerimiz sonrasında ise eğitim hayatlarını tamamlayarak Japonya’dan, aramızdan ayrılacak arkadaşlar için börek ve çay eşliğinde küçük bir veda partisi düzenledik. Başta sunum yapan arkadaşlarımız olmak üzere seminere katılan herkese teşekkür ediyor, bizlere veda eden arkadaşların ileriki yaşamlarında da başarılarının daim olmasını diliyoruz.

Detaylar için buraya tıklayın


Fotoğraf Turu IV : Hama Rikyu Park 02.03.2013

19/04/2013

Güzel bir fotoğraf turunu daha ardımızda bıraktık. Hama Rikyu Parkı'nda yeni açmakta olan ume çiçeklerini fotoğraflayarak başladığımız günü Ebisu'da kahvelerimiz eşliğindeki hoş muhabbetler ile tamamladık. Hama Rikyu'daki çay seremonisi, Roppongi'deki Amerikan usulü geç öğle yemeğimiz ve Aoyama Mezarlığı'nda geçirdiğimiz korku dolu anlar şüphesiz geziden hatırlanacak anılardan sadece birkaçı. Katılan tüm arkadaşlara tekrar teşekkür ediyor bir sonraki turumuzda görüşmek üzere diyoruz.

Detaylar için buraya tıklayın


JTOD Akademik seminer 4

21/03/2013

“JTOD Akademik Seminerler” dizimizin 4. şunu Yunus Emre Enstitüsü de 24 Şubat 2013 Pazar günü gerçekleştirmiş bulunmaktayız.
Bu ayki seminerimiz de “Japon Uzay ve Havacılık Araştırmaları Ajansı’nda” (JAXA) yüksek hızda uydu iletişimi konusunda tez çalışmasına
devam etmekte olan Osman Ceylan, bizi kablosuz iletişim cihazlarının gelişimi ve işleyişi ile ilgili bilgilendirdi. Elektromanyetik dalgalar zararlı mı? Cihazlar nasıl kullanılmalı ? Sorularına da cevap arandığı sohbet ortamında geçen sunumunun ardından , yine JAXA da çalışmalarını sürdürmekte olan Ersin Söken'in de kendisine katılımı ile Türkiye’deki, dünyadaki havacılık - uzay alanındaki gelişmeleri tartışıldı.

Detaylar için buraya tıklayın


11 Mart TOHOKU Depremi

11/03/2013

Değerli JTÖD üyeleri,

2011 yılında Mart ayının 11. günü saat 14.45’de Japonya tarihinin en büyük ve şiddetli depremini yaşadı ve bugün aradan iki yıl geçmesine rağmen acılar halen ilk günkü gibi zihinlerimizde. Depremin verdiği acı ve yıkımı çok iyi bilen Türkiye ve Türk toplumu, dost Japon halkının acısını her zamankinden daha çok paylaşıyor ve böyle büyük bir felaketin tekrar yaşanmaması için dua ediyoruz. Japonya tarihindeki birçok zorlukları başarıyla aştığı gibi bu zorluğu da hiç şüphesiz aşacaktır ve Türkiye bir bütün olarak Japonya’nın her zaman zor gününde dostu olmaya devam edecektir.

Saygılarımla

Cüneyd Parlayan
JTÖD Başkanı

Detaylar için buraya tıklayın


Fotoğraf Turu III : Yushima 02.02.2013

18/02/2013

Bol katılımcılı, oldukça eğlenceli bir fotoğraf turunu geride bıraktık. Tur başlangıcında Yushima Tenjin’de bilgelik tanrısına dilek dileyen öğrencilere başarılar, Kanda Myoijin’de ise yeni evlenen çifte mutluluklar diledik :) Yushima Seido’ya yaptığımız ziyaret ve Konfüçyüs ile tanışmamız hepimiz için çok eğlenceli oldu. Bölgenin 100 yıllık soba restoranında verdiğimiz geç öğle yemeği molasının ardından gittiğimiz Nikolai Kilisesi şüphesiz ki fotoğraf turunun her dinden ve milletten arkadaşa açık olduğunun göstergesidir :) Sonrasında Jimbocho kitapçılar bölgesini uğradık; nitekim herkesin öğrenci olduğu bir grup olarak uğramamazlık da edemezdik. İlerleyen saatlerde akşam koşusundaki Tokyo sakinlerinin aksine, bizler İmparatorluk Sarayı’nın çevresinde yürüyerek dolaştık. Ardından Tokyo İstasyonu ve Tokyo Uluslararası Forum Binası’nı fotoğrafladık. Turu ise Yurakicho’da bir şeyler atıştırdıktan sonra Shibuya’da kahvelerimizi yudumlayarak tamamladık. Katılan tüm arkadaşlara ayrı ayrı teşekkür ederiz. Bir dahaki turumuzda görüşmek dileğiyle…

JTÖD Yönetim Kurulu Adına
Halil Ersin Söken

Detaylar için buraya tıklayın

Sonraki Sayfa Sayfa Numarası:
  JTOD © 2006-2012 Tasarım, Kodlama: Onur Alparslan