Sitede Ara
Dernek Tanıtımı


Japonya Türk Öğrenciler Derneği, öğrenimine Japonya’da devam eden Türk öğrenciler arasında güçlü bir iletişim ve dayanışma sağlanması, yeni gelen öğrencilerin zorluk ve uyum sorunlarını aşmalarına yardımcı olunması, Türkiye’nin maddi ve manevi varlıklarının Japonya’da tanıtılmasına katkıda bulunulması amaçlarıyla kurulmuş olup, 19 Şubat 1999 günü T. C. Tokyo Büyükelçiliği’nde düzenlenen resepsiyon ile ilan edilmiştir.

Derneğimiz, kuruluşundan bugüne dek her ay “Pazar Seminerleri” adı altında bir etkinliğe evsahipliği etmektedir. Japonya’da öğrenim gören öğrencilerin kendi çalışma alanlarını Türkçe sunmalarını mümkün kılan bu etkinlik sözkonusu iletişim ve dayanışmaya mekan olagelmiştir.

Üye profili, Japonya’daki üniversitelerden mezun olmuş üyeleri de kapsadığından ve mezunların bir bölümü ABD ve Avrupa’da akademik çalışmalarını devam ettirdiklerinden dolayı JTÖD, dünya genelinde bir iletişim ağına sahip denebilir. Bu iletişimi canlı tutmak amacıyla internet üzerinde bir ileti listesi oluşturulmuş olup, Türkiye’deki ve Japonya’daki olay ve gelişmeler, çeşitli akademik toplantılar ve yayınlar vb. hakkında hareketli bir iletişim ortamı mevcuttur.

  JTOD © 2006-2012 Tasarım, Kodlama: Onur Alparslan